Лудогорец излезе в историческо гостуване на Рома в Лига Европа,

...

Чудото не стана! Лудогорец отпадна от Лига Европа

Лудогорец излезе в историческо посещение на Рома в Лига Европа, само че не съумя да направи чудото. Победа или еднакъв щеше да ги класира напред в шампионата за сметка на именития им италиански конкурент.

Изненада обаче не се получи. Рома завоюва мача с 3:1, макар, че българският първенец поведе в резултата.
-->
В 42-та минута Рик Джонатан се впусна в независима акция, напредна и насочи мощен снаряд от границата на наказателното поле. Топката летеше безмилостно към десния ъгъл и не остави шансове на Руи Патрисио.

Рома изравни от дузпа в 56-та минута, когато Лоренцо Пелегрини бе прецизен от бялата точка!

Последрва и нова дуцзпа за римляните, като Лоренцо Пелегрини още веднъж бе безмилостен - 2:1.

В 85-та минута Николо Дзаниоло постави точка на разногласието! Футболистът преодоля трима бранители на Лудогорец с чудесни финтове. Той излезе самичък против Падт и го преодоля технично за 3:1.

В края Оливие Вердон получи пряк червен картон за жестоко нарушаване.

Все отново европейската приказка за Лудогорец продължава, тъй като с третото си място в групата, отборът отива в Лигата на конференциите.
Източник: standartnews.com