Локомотив (Пловдив) стигна до домакински успех над Царско село с

...

Локомотив (Пловдив) надигра Царско село

Локомотив (Пловдив) стигна до домашен триумф над Царско село с 2:0 в дуел от 23-ия кръг на Първа лига.

На стадиона в парк „ Лаута “ в воин за „ смърфовете “ се трансформира Георги Минчев, който означи и двете попадения за успеха. Той откри в 23-та минута след асистенция на Момчил Цветанов. През второто полувреме нов негов гол, пристигнал четвърт час преди края на постоянното време, оформи крайния резултат. Любопитното е, че Минчев е някогашен капитан на Царско село.

Така, Локомотив вгорчи дебюта на новия старши треньор на „ царете “ Тони Здравков, за който това бе формален дебют в родния шампионат отпред на клуба от столицата, откакто преди този момент бе уволнен от Ботев Враца.
Тимът остава с 25 точки на деветата позиция в таблицата, на шест от топ 6. Съставът на Александър Тунчев се изкачи краткотрайно на второто място с 46 пункта, на три пред третия ЦСКА, който на следващия ден играе вкъщи с четвъртия Арда. В идващите си мачове Царско село приема ЦСКА, а Локомотив гостува на Монтана.
Източник: bnr.bg