Локомотив Пловдив отпадна от четвъртфиналите в турнира за Купата на

...

Локо не успя на “Армията“ и отпадна за Купата на България

Локомотив Пловдив отпадна от четвъртфиналите в шампионата за Купата на България. " Смърфовете " изгубиха с 0:2 от ЦСКА и отпаднаха от шампионата. Кайседо откри в 33-а минута, а в 41-а Георги Йомов оформи крайния резултат.

Още в 42-та секунда Локомотив можеше откри, откакто Боруков излезе самичък против Бусато, само че ударът на нападателя на пловдивчани срещна тялото на бразилеца.

В 18-та минута удар на Мазику беше избит в корнер от Рейдър. След осъществяване на ъгловия удар още веднъж Мазику стреля, само че над вратата.

В 31-та минута Жорди Кейседо стреля от границата на наказателното поле, само че Рейдър улови.

В 33-та минута Жорди Кайседо откри резултата, нападателят на ЦСКА се измъкна добре от Паскалев и навлезе в наказателното поле и промуши топката сред краката на Лукас Рейдър - 1:0. След инспекция с ВАР голът беше зачетен.

ЦСКА вкара втори гол в 41-та минута, откакто Йомов пое топката, навлезе в наказателното поле и стреля, а топката рикошира в Мартин Паскалев и влетя в мрежата на Рейдър, който беше подведен от рикошета и се хвърли в другия ъгъл - 2:0.

В последните секунди на първата част Александър Василев насочи прекрасен изстрел, само че Бусато съумя да избие в корнер.

В 58-та минута удар на Мухар беше уловен от Бусато.

В 67-та минута Мухар изведе Кайседо, който стреля, само че Рейдър внимаваше и мазета в корнер.

В 80-та минута Боруков имаше опция да понижи, само че ударът му беше избавен от Бусато.

Локомотив отговори с рисков удар на Димитър Илиев. Александър Василев центрира, а Илиев засече с глава, само че Бусато улови.

Така Локомотив отпадна от шампионата и ще се концентрира напълно върху шампионата. ЦСКА стана първият полуфиналист в шампионата и ще чака жребия.

В събота Локомотив ще играе против Ботев в Пловдивското дерби.

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Юрген Матей, Мено Кох, Амос Юга (Йоан Баи 90 + 2 мин.), Карло Мухар, Брадли Мазику, Греъм Кери (Яник Вилдсхут 71 мин.), Жорди Кайседо (Бирсмарк Чарлс 90 мин.), Жеферсон, Георги Йомов (Томас Лам 90 + 2 мин.)

Локомотив: Лукас Рейдър, Александър Василев, Кристиан Гомис (Райън Бидунга 88 мин.),, Мартин Паскалев, Йосип Томашевич, Петър Витанов (Милош Петрович 64 мин.), Бирсент Карагарен (Христо Иванов 88 мин.),, Парвиз Умарбаев, Димитър Илиев (Ивайло Димитров 88 мин.), Венсан Марсел (Емил Янчев 46 мин.), Преслав Боруков

Снимка: sportal.bg
Източник: trafficnews.bg