Ливърпул продължава да трупа солидни аргументи, че може да защити

...

Уникален Ливърпул вкара седмица на Палас

Ливърпул продължава да натрупа солидни причини, че може да отбрани сполучливо шампионската си купа в Англия от предишния сезон.

Въпреки извънредно натоварената си стратегия и многото травми, " алените " размазаха като посетители Кристал Палас със 7:0! Това бе първата среща от кръга във Висшата лига.

Шампионите бяха пределно мобилизирани, само че подцениха нито за момент другояче коравия отбор на Палас, а и бяха убийствено ефикасни. Още във 2-та минута Минамино откри резултата. До почивката вкараха още Фирмино и Мане.

През второто полувреме вихрушката към вратата на домакините продължи. Последваха голове на Хендерсън, отново Фирмино и на два пъти Салах, като единият гол на египтянина бе шедьовър.

Така Ливърпул още веднъж усилва преднината пред конкуренцията, като вторият Тотнъм сега изостава към този момент с 6 точки. Головата разлика на " алените " към този момент също е най-хубава в лигата.
Източник: standartnews.com