Лидерът в Западната дивизия Лас Вегас се наложи с 5:4

Лидерът в Западната дивизия Лас Вегас се наложи с 5:4 ...

Победи след продължения за Лас Вегас, Чикаго и Сейнт Луис

Лидерът в Западната дивизия Лас Вегас се наложи с 5:4 като гост над Сан Хосе с победно попадение на Макс Пачорети, което беше второ за него в срещата.Пачорети получи подаване от Алекс Пиетранджело, за да преодобее Дивайн Дюбник 1:25 минути след началото на допълнителното време. Мачът беше доста емоционален и с разменена доминация, но в крайна сметка Вегас записаха пета поредна победа.

Лас Вегас поведоха с 3:0 в началото на втората част, като най-напред Райли Смит и Чандлър Стивънсън вкараха в първата третина. Пасиорети направи 3:0 с първото си попадение в мача, но още преди края на втория период Брент Брус и Мат Нието намалиха. 7 секунди преди края на редовното време на мача Кевин Лабанк направи 4:4 за Сан Хосе и прати срещата в продължение.

Чикаго се наложи с 4:3 след дузпи у дома над Тампа Бей, като Филип Курашьов вкара единствен при наказателните удари. Блекхоукс са 4-и в Центрланата дивизия с 31 точки, а Тампа е начело в същата с 34. В Редовното време Алекс де Бринкат вкара два гола, а Доминик Кубалик прибави гол и пас. Вратарят Малкълм Събан спаси 39 удара на вратата на домакините, които имат 4 победи в последните си 6 мача. За гостите точни бяха Анътни Чирели, Алекс килърн и Райън Макдонаф.

Сейнт Луис Блус, на 2-о място на Запад, прекършиха Лос Анджелис с 3:2 с продължение. Майк Хофман вкара за успеха им в 1:30 минута на допълнителното време, след като получи шайбата в центъра и преодоля вратаря Кал Петерсен. Давид Перон вкара два пъти за победителите в редовното време, включително и изравнително попадение 44 секунди преди сирената.