Лидерът в шампионата на Италия Наполи се издъни в турнира

...

Наполи изхвърча от Купата на Италия

Лидерът в шампионата на Италия Наполи се издъни в шампионата за Купата на Италия и отпадна на четвъртфинал след 1:2 вкъщи от Аталанта.

Тимоти Кастан вкара първия гол в срещата в 50-ата минута, след което неаполитанците упражниха напън с двойна промяна и появяването на Дрис Мертенс и Лоренцо Инсиние. Това обаче не докара до предпочитание резултат и Аталанта вкара втори гол, дело на Алехандро Гомес в 81-ата минута.

Дрис Мертенс въпреки всичко върна интригата в 85-ата минута за 1:2, само че неаполитанците не стигнаха до нищо повече в мача и отпаднаха от борбата за трофея.

На полуфиналите Аталанта ще срещне спечелилия от торинското дерби сред Ювентус и Торино. На полуфинал към този момент са Милан и Лацио, които излизат между тях в два мача на 31 януари и 28 февруари.
Източник: fakti.bg