Левски Лукойл спечели дербито на първия кръг на НБЛ срещу

...

Левски Лукойл спечели дербито на старта

Левски Лукойл завоюва дербито на първия кръг на НБЛ против Рилски състезател. В Самоков „ сините “ победиха със 75:64.
Двата тима бяха равностойни до почивката, като домакините имаха леко предимство в стрелбата зад линията за 3 точки. Самоковци даже поведоха с двуцифрена разлика, само че в края на полувремето позволиха да бъдат застигнати.
Ситуацията на терена бе радикално друга след паузата. Играчите, водени от Константин Папазов, излязоха извънредно мобилизирана и освен поведоха, само че и се откъснаха напред. Разликата доближи до 18 точки при започване на последната четвърт. Ситуацията на Людмил Хаджисотиров се утежни и с петото нарушаване на играещия мощно в първото полувреме чилийско американски център Нико Карвачо (8 точки). Левски Лукойл вкара цели 21 точки в третата част против единствено 8 за самоковци.
Данило Тасич бе в основата на преобразяването на Левски Лукойл през второто полувреме. Центърът приключи с 24 точки и 12 битки. Чавдар Костов добави 11 точки, с колкото приключи и Йордан Минчев. Дебют на терена в НБЛ направи юношеският национал Константин Тошков, роден през 2002 година
За Рилски състезател Павлин Иванов стартира мощно мача и приключи с 16 и 5 асистенции. Трей Пртър добави 10
Мачът бе първи в телевизионния ефир на MAX Sport 2. Както е известно, спортният канал, благосъстоятелност на телекома А1, закупи правата върху НБЛ за идващите три сезона.

Източник: standartnews.com