Лестър застана на точка зад лидера в класирането на Висшата

...

Лестър на точка зад Ливърпул, заслужена победа за лисиците на гости на Лийдс

Лестър застана на точка зад водача в класирането на Висшата лига Ливърпул.

Това стана допустимо след безапелационна победа с 4:1 за тима, при визитата на Лийдс.
 Снимка 503574
Източник:

Точни за спечелилите бяха Харви Барнс, Джейми Варди и на два пъти Юри Тилеманс.

Почетното попадение за противника вкара Стюърт Далас.
 Снимка 503575
Източник:

Лестър поведе на новака в елита още в 3-ата минута на дуела на " Елънд Роуд ". Точен за гостите беше Харви Барнс.

В 21-ата минута Лестър към този момент водеше с 2:0. Юри Тилеманс удвои за " лисиците ", откакто стражът на домакините отрази удар на Джейми Варди, само че при добавката на Тилеманс, той нямаше какво да направи.

" Сините " започнаха доста добре второто полувреме от борбата.

Домакините обаче върнаха едно попадение, а голът бе на Стюарт Далас в 48-ата минута. Така резултатът стана 2:1 в интерес на Лестър.

Попадение на Варди, 14 минути преди последния сигнал, отчая тотално домакините, които понижиха фрапантно оборотите.

За похлупак те трябваше още един път да извадят топката от мрежата си, след гол от дузпа на Тилеманс, разписал се в продължението на дуела.
 Снимка 503577
Източник:

Нарушението против Мадисън бе на границата на наказателното поле, обстановката бе прегледана и чрез системата ВАР, като в последна сметка младият състезател на гостите не елементарни на вратаря от бялата точка и оформи крайния резултат.