Културно-историческият туризъм  е изключително важен, за да стане България целогодишна

...
Културно-историческият туризъм  е изключително важен, за да стане България целогодишна
Коментари Харесай

Бранд Родопи! Цветелина Бориславова с революция в Пампорово – пълна промяна

Културно-историческият туризъм  е извънредно значим, с цел да стане България целогодишна дестинация, само че и с цел да се осъзнаем ние, българите, какво представляваме като сила на обществото, която би трябвало да пребъде. Това съобщи Цветелина Бориславова, притежател на курорта Пампорово и на фондация „ Кредо Бонум ” по време на интернационалния конгрес на „ Стандарт ” „ Пампорово – сърцето на Бранд Родопи. Културно-историческият туризъм като фактор за развиването на района ".

Конференцията бе проведена в курортната перла на Свещената планина от медията ни, националната акция „ Чудесата на България ”, Фондация „ Кредо Бонум ”, Националния ръб по туризъм и Общество „ Културно завещание ” – формалният представител на най-голямата европейска организация за запазване на културното завещание на Стария континент „ Европа Ностра ” в България.
-->
Благодаря ви, че с подобен възторг и сила организирате трети конгрес по тематиката, обърна се Борислалова към основния редактор на „ Стандарт ” Славка Бозукова. И сподели какво за нея е Бранд Родопи.

Планината Родопа е майката закрилница на България. Тук се пази информация от предхристиянски времена. Ние би трябвало, вглеждайки се в древността, да си вършим освен заключения, само че и да наложим пред себе си обединени да поставим същинските основи на едно взаимоотношение сред другите структури на общество да работим дружно за триумфа на България, сподели Цветелина Бориславова.

Топ банкерката направи самобитен доклад за развиването на Пампорово, откогато собствеността на курорта е в нейни ръце.

Още през 2004-2005, когато СИБАНК стартира да подкрепя Пампорово се построи ски гардебор, сменен бе седалковият въжен превоз, автогарата бе реконструирана в ски дрешник и ресторант. В момента това е основен информативен център за целия район като културно-исторически обекти, сподели Бориславова.

Направена е цялостна реорганизация на вила Арфа, която сега е 5-звезден бутиков хотел. През 2016 пък е осъществена цялостна реорганизация на хотел Перелик, който към този момент е 5-звезден.

Лифтовете са пътища и на построяването им би трябвало да се обръща внимание. Подменихме ски влек с 4-седалков въжен превоз. Имаме съвсем 90% заснежаване на пистите. Над 300 оръдия за заснежаване, което ни трансформира в една от най-сигурните зимни дестинации за спорт, сподели още Бориславова.

През 2016 придобихме активите на Чепеларе и там също изградихме система за заснежаване. Френски компании имат планове за нови писти. През 2017 година придобихме хотелски комплекс на Студенец, продължи Цветелина Бориславова.

От 2020 година влагаме в цифровизация на курорта. Изграден е неповторим прът център, извънредно съвременен, какъвно няма в международен мащаб. Той предлага цифровизирана система за автоматизирано подаване на информация, заяви притежателят на Пампорово.

Тази година стартира замяна на триседалковия въжен превоз от Малина до връх Снежанка с 6-седалков.

Всеки път, когато построяваме нов въжен превоз, имаме големи проблеми от министерствата, с които съгласуваме плана, сподели Борислалова. Но добави, че все пак чака новият въжен превоз да бъде завършен до началото на сезона.

Уникална здравна терапия предлага Пампорово. Това е единственото място у нас с извънредно високо равнище на негативна йонизация. В комбиниране с културно-исторически туризъм и с конгресен туризъм курортът се трансформира в магнит за туристи. Има и велопарк.

7 основни фактора за развиване на района уточни Цветелина Бориславова

Основен фактор е развиването на летище Пловдив като чартърна дестинация. Без него Родопите не могат да се трансфорат в леснодостъпна дестинация.

Второ - завършването на Околовръстното шосе на Пловдив. Това са двете най-важни стъпки, без които нашите фантазии не могат да се случат, акцентира Бориславова.

Трето - табели до туристическите обекти.

Четвърто - стартиране в употреба на Граничен контролно-пропусквателен пункт Рудозем - Ксанти. Очакваме по-голяма интензивност от Гърция, тъй като от тяхна страна не е приключено трасето, акцентира банкерката.

Пето - облекчени визи за туристите от Турция и Близкия изток. Проблемът с визите стопира опцията за туризъм.

Шесто - маркетингова тактика за район Родопи с бюджет за осъществяването й. Ние, неправителствените организации, можем да подпомогнем доста интензивно в този развой, сподели още Цветелина Бориславова.

Седмо - жп линия Пловдив – Смолян. Само Смолян няма жп линия, което е доста необичайно. Днес всички страни влагат в този чист енергийно превоз, акцентира Бориславова.

Тя описа за новите планове на фондация „ Кредо Бонум ”, която доста интензивно взе участие към този момент 20 години в планове, свързани с запазване на културно-историческото завещание.  През 2022 година „ Крето Бонум ” приключи план на ЮНЕСКО от международна големина за Свещарската гробница. Той е образец за взаимоотношение сред българска фондация, ЮНЕСКО, посолствата и страната. Беше променено качествено положението на Свещарската гробница, която е един от българските обекти под закрилата на ЮНЕСКО.

Новият план на „ Кредо Бонум ” е обвързван с античното, прикрито и малко познато културно завещание в България. Отнася се до социализация на едва познати обекти и скритите надълбоко в сърцето на Родопите места.

Нека бъдем единни в многоличността си в многообразието си, в положителните си каузи, единни за България, прикани Бориславова.
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР