Копенхаген обърна десет от ЦСКА-София на "Васил Левски"Отборът на ЦСКА-София

...

Копенхаген обърна десет от ЦСКА-София на "Васил Левски"

Копенхаген обърна 10 от ЦСКА-София на "Васил Левски"
Отборът на ЦСКА-София позволи мъчителна загуба с 1:2 при семейството си на датския Копенхаген в среща от трети квалификационен кръг на Лига Европа. Пред цялостните трибуни на Националния стадион „ Васил Левски “ „ алените “ започнаха доста добре срещата, повеждайки още в 15-ата минута посредством новото попълнение Мауридес. Бразилският нападател осъществя следващия си гол след идването си в отбора, завършвайки бърза контраофанзива стартирана от Кирил Десподов.

Малко преди края на първата част обаче пристигна и повратният миг в мача, когато в 41-ата минута един от водачите на „ армейците “ Божидар Чорбаджийски бе изпъден с пряк червен картон за удар без топка против неприятелски състезател. Този факт наклони съществено везните в интерес на гостите, които след почивката съумяха да осъществят цялостен поврат.

Първо в в 64-ата Денис Вавро изравни след страховит шут от повече от 20 метра, с който разстреля Черниаускас за 1:1. Десет минути по-късно датчаните вкара и второ попадение, което пристигна от дузпа, отсъдена за леко нарушаване на Десподов против Бойлесен. С осъществяването на 11-метровия углавен удар се зае Кенан Кодро, който с доста акуратен удар вкара за крайното 2:1 в интерес на Копенхаген.

Реваншът сред двата отбора е след седмица на 38-хилядния стадион „ Паркен “ в датската столица. /БГНЕС
Източник: bgnes.com