Комисията на Европейския парламент по граждански свободи, правосъдие и вътрешни

...
Комисията на Европейския парламент по граждански свободи, правосъдие и вътрешни
Коментари Харесай

ЕП предлага златните паспорти да отпаднат до 2025 година

Комисията на Европейския парламент по цивилен свободи, правораздаване и вътрешни работи разиска проектозакон, който планува така наречен " златни " паспорти в Европейски Съюз да отпаднат до 2025 година, а " златни " визи да бъдат издавани по-трудно, заяви Българска телеграфна агенция.

Предоставянето на поданство (паспорт) или право на престой (виза) в Европейски Съюз против вложения не притегля верните хора, означи вносителят на промените София Инт Велд. По нейните думи, постоянно от тези благоприятни условия се възползват съмнителни хора с нечисти пари от сенчеста активност. Тези схеми постоянно са свързани с корупция, пране на пари и неплащане на налози, заключи Инт Велд.

Тя добави, че Европейски Съюз следва да дефинира за кои вложения да се издават визи по-лесно. По нейните думи, е належащо страните да ревизират авансово по-задълбочено " вложителите ", в това число посочените в настояванията за виза адреси на престояване и данните от данъчните управляващи в страната на генезис.

Комисията на Екологичен потенциал регистрира, че със " златните " визи и паспорти се позволява пробив в европейската сигурност и се основава опция за корупция и за пране на пари.

От 2011 година насам страните от Европейски Съюз са привлекли над 20 милиарда евро по въпросните схеми, като най-често позволения за престой против вложения (визи) издават Испания, Португалия и Гърция.

Като националност, най-често от опцията за вложения против право на престой се възползват китайци (55% от всички издадени документи), а поданство на страна от Европейски Съюз против вложения, в множеството случаи получават руснаци (45%).
 Гражданство против пари. България е измежду 10-те с най-скъпи паспорти
Гражданство против пари. България е измежду 10-те с най-скъпи паспорти

Близо 90% от хората по света биха желали да имат и второ поданство

Европейската комисия стартира през октомври предходната година наказателни процедури против Кипър и Малта поради изискванията, при които дават поданство на задгранични вложители. Тогава комисията изрази опасения от сходна скица, прилагана от България.
Източник: money.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР