Когато мислите за роботи – от тези, които ще живеят

...
Когато мислите за роботи – от тези, които ще живеят
Коментари Харесай

Най-скъпата японска технологична компания обеща роботи за всички до 5 години

Когато мислите за роботи – от тези, които ще живеят в къщата ви и ще се грижат за вашите потребности – евентуално си мислите, че това ще се случи в далечното бъдеще. Или най-малко сигурно не след пет години.
Освен в случай че не сте Тору Нишикава, създателят на Preferred Networks , най-скъпо струващият софтуерен стартъп в Япония .

„Искаме да представим такива роботи на пазара в границите на пет години и да забележим тяхното приложение в ежедневието“, споделя Нишикава пред Nikkei. „ Десет години е прекомерно надалеч, не можем да си позволим да чакаме “.

По време на софтуерното шоу „Ceatec“ през октомври тази година Preferred Networks сподели самостоятелен робот , кадърен да почиства стаята, да прибира облекла, играчки и чехли.

Ако си обезпечи нужното финансиране компанията счита, че тези роботи могат да се в ръцете на потребителите след пет години.

Preferred Networks е оценена на почти 2 милиарда $ и има солидна известност като компания, работеща по развиването на изкуствен интелект.

В момента стартъпът си партнира с Panasonic и Toyota по план за основаване на самостоятелни коли.
Източник: kaldata.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР