Женският отбор на Канада по хокей на лед разгроми Швейцария

...

Хокеистките на Канада на олимпийски финал

Женският тим на Канада по хокей на лед разгроми Швейцария с 10:3 (5:1, 3:2, 2:0) в първия полуфинал на олимпийския шампионат в Пекин.

Канадките ще се опитат да завоюват първата си олимпийска купа по хокей на лед при дамите и чакат спечелилия от другата полуфинална среща сред Съединени американски щати и Финландия, която е по-късно през днешния ден.

Клеър Томпсън вкара гол и подаде за още два, а до края на първата част отборът им вкара 5 шайби. Както и в предходните си срещи, Канада взимаше утешителен задатък в първата третина - жанр, който беше вкоренен и през днешния ден.

Петте гола в първия интервал бяха вкарани в границите на 3:24 минути, като Блеър Търнбул и Рената Фаст вкараха в една и съща минута - 10-ата. Мари-Филип Пулен вкара два гола, и двата във втория интервал на срещата, а вратарката им Ан-Рене Дебиен отрази 10 изстрела. Сара Нърс се отличи с четири асистенции и оказа помощ за шестата поредна победа на отбора си..
Източник: bnr.bg