Женският ни национален отбор загуби първия си мач от Група

...

Губим 3:0 на старта на олимпийските квалификации

Женският ни народен тим загуби първия си мач от Група B на олимпийската подготовка в Япония. „ Лъвиците “ отстъпиха на Белгия с 0:3 (19:25, 24:26, 21:25).

Срещата стартира изцяло равностойно до 3:3, след което Белгия последователно поведе с 8:4 след мощни изяви в офанзива на капитанката си Селин Ван Гестел. Разликата набъбна до 11:4 за белгийките. След два следващи аса на Манон Стражие и блок на Ван Авермает преднината на Белгия стана 14:4. Все отново девойките на Лоренцо Мичели съумяха да се върнат в срещата и да понижат пасива си до 18:22. Белгийският тим обаче не позволи неточности и съумя да затвори първия гейм.

Белгия стартира добре във втората част и взе ранен задатък от три точки при 4:1. България съумя да изравни за 6:6. Геймът бе извънредно оспорван, като на няколко пъти се стигаше до тъждество. Това се случи в това число при 14:14 след добра офанзива на Мария Йорданова и при 23:23, след което България даже стигна до геймбол след мощна офанзива на Паскова. За страдание две положителни белгийски офанзиви обърнаха обстановката в интерес на съперника, а по-късно Мария Йорданов прати топка в навън и геймът отиде за Белгия.

„ Лъвиците “ започнаха най-добре точно третият гейм, когато поведоха с 6:2. България съумя да резервира преднината си до 12:9 след сполучливи офанзиви на Мария Йорданова и Ради Маринова. Няколко грешки и добра игра на белгийките докара до 12:12 обаче, а по-късно Белгия даже обърна за 17:15 след отличните блокади на Селин Ван Гестел и Шарлот Креницки. Последва спиране от страна на Лоренцо Мичели. То обаче не оказа помощ кой знае какъв брой, защото задатъкът на белгийския тим се резервира. Белгийките завоюваха гейма с 25:21, а по този начин и мача с 3:0.

Утре (17 септември) българските „ лъвици “ ще изиграят втората си среща на шампионата против новият европейски първенец и тазгодишен победител в Лигата на нациите – Турция.
Източник: plovdiv-online.com