Женският национален отбор по волейбол претърпя четвъртата си поредна загуба

...

България с четвърта поредна загуба в олимпийската квалификация по волейбол

Efbet2023 Horizontal
Женският народен тим по волейбол претърпя четвъртата си поредна загуба на олимпийската подготовка, която се организира в Токио. " Лъвиците " позволиха проваляне с 0:3 (20:25, 13:25, 11:25) против домакина Япония и остават на седмото място в група " B " без нито една победа. За разлика от дуела с Бразилия през вчерашния ден, през днешния ден волейболистките на Лоренцо Мичели не съумяха да затруднят съперника си.

Първият гейм бе равносилен до 12:12, когато на сервис за Япония застана Сарина Нишида. Тя съумя да затрудни българското посрещане, извеждайки тима си до 6 точки преднина. Българският отбор направи голям брой неточности, а до края на гейма японките не позволиха изненади. В идващите две елементи днешният ни противник доминираше и без проблем затвори срещата.

България приключи мача единствено с две блокади и един ас. Мария Йорданова бе най-резултатна с 5 точки. За Япония Нишида означи 13 пункта. Така домакините реализираха четвърти пореден триумф без изгубен гейм, оглавявайки и краткотрайното класиране в групата. Следващият дуел на българките е против Перу в петък от 7.00 ч.
Източник: euronewsbulgaria.com