Женският национален отбор по волейбол на България започна със загуба

...

България започна световното със загуба от Германия

Женският народен тим по волейбол на България стартира със загуба международното състезание. Нашите девойки отстъпиха с 1:3 (22:25, 25:21, 23:25, 21:25) против в мач от Група C. Съставът на Лоренцо Мичели имаше проблеми в организацията на играта и позволи куп неточности в отбрана.

След неуверен изгубен първи гейм България игра доста по-добре през втората част и изравни за 1;1. В третата още веднъж дребни неточности разрешиха на Германия да вземе частта. В четвъртата националните имаха стабилен задатък, само че разрешиха поврат.

Най-резултатна беше Нася Димитрова с 20 т., а капитанът Елица Василева-Атанасиевич осъществя 19. За Германия Лина Алмайер и Хана Ортман отбелязаоха по 13 т.

Следващият мач на националките е в понеделник против международния първенец Сърбия. Другите отбори в групата са Съединени американски щати, Канада, и Казахстан.
Юношите на Мартин Стоен взехе бронз на европейското
Юношеският народен тим до 20 години завоюва бронзовите медали на европейското състезание. Българите победиха Белгия след 3:1 (25:17, 25:19, 19:25, 25:17). Успехът е втори подред за отбора на Мартин Стоев. Миналата година съставът стана вицешампион на международното състезание до 19 години.
Източник: flashnews.bg