Стартира първата в историята Европейска купа по художествена гимнастика. България

...

Боряна Калейн води в квалификацията на Европейската купа

Стартира първата в историята Европейска купа по художествена гимнастика. България е показана в азербайджанската столица от индивидуалистките Боряна Калейн и Стилияна Николова. Съчетанията на обръч и топка бяха първите изиграни на Купата.

Боряна Калейн изигра две невероятни съчетания и с актив от 69.200 (36.200 на обръч и 33.000 на топка) оглави класирането за квалификацията. С два най-високи резултата все още, възпитаничката на Марияна Памукова влиза и в двата финала в неделя. Припомняме, че за финалите на обособените уреди, се класира по една представителка от страна.

Другата ни представителка Стилияна Николова започва с неточности в съчетанието с топка и с резултат от 67.750 (35.850 на обръч и 31.900 на топка) заема краткотрайно второ място в квалификацията.

На краткотрайното трето място е представителката на Израел Даниела Мунитс с 66.100 (33.750 на обръч и 32.900 на топка).

Най-добрите 16 гимнастички от квалификацията ще вземат участие в " Крос борбите " на следващия ден. Съдия за България на това съревнование в самостоятелната конкуренция е Филипа Филипова, която през днешния ден е в панела за компликация с тяло на обръч.

Следобед предстоят съчетанията с бухалки и лента. Потокът на нашите грации започва в 15.00 часа.