Женският национален отбор на България по футбол загуби с 0:3

...

Женският национален отбор загуби гостуването си в Португалия

Женският народен тим на България по футбол загуби с 0:3 от Португалия на стадиона в Барселос в седмия си мач от група Н на Световните квалификации.

Това е седма загуба от началото на акцията, която оставя българките последни без актив. В първата среща сред двата тима българските девойки изгубиха с 0:5 в Пловдив. И трите гола през днешния ден паднаха преди почивката, откакто се разписаха Диана Силва в 18-ата минута, Ванеса Маркес за 2:0 в 26-ата и Кароле Коща в 42-ата.

Националният тим на България по футбол за дами се върна на европейската сцена след седем години пауза и сега селекционерът Силвия Радойска се пробва да сглоби тим, който мач след мач да бъде по-конкурентен най-малко на междинната европейска класа. Преди мача стана ясно, че капитанът на тима Николета Бойчева отпада от сметките, защото е невъзстановена след прекарано комоцио.

Това принуди Силвия Радойска да прекрои защитата и в отбрана тя избра да подреди тима в 5-3-2. Португалките, които са едни от най-сериозните тимове на континента, взеха решение мача преди почивката, когато бяха маркирани и трите гола. В 18-ата минута Диана Силва откри резултата след подаване на Андреа Джачинто от свободен удар. Почти по еднакъв метод падна и второто попадение. Същата състезателка извърши нов фаул, Ана Борхес отклони топката към Ванеса Маркес, която удвои преднината 8 минути по-късно.

До края на полувремето българската вратарка Роксана Шахънска направи още две спасявания, само че три минути преди края падна и трето попадение в нейната врата. Кароле Коща й го вкара след ново подаване на Андреа Джачинто, този път от корнер.

След почивката Португалия продължи да диктува темпото, само че този път нашите не разрешиха нови голове. В другите два мача от групата се получиха изненади. Сърбия победи Германия с 3:2 и излезе на 2-о място, а Израел победи Турция с 1:0.

Състав на България: Роксана Шахънска, Яна Динева, Нора Димитрова, Яница Иванова, Йоана Станкова, Яна Димитрова (69 – Вероника Гоцева), Габриела Найденова (78 – Леонора Желева), Ивана Найденова (78 – Полина Ръсина), Лора Петрова, Симона Петкова (57 – Жасмина Атанасова), Юлияна Александрова (69 – Тея Петкова)

Източник: trafficnews.bg