Изтеклата седмица бе твърде сложна за компанията Tesla на Илън

...
Изтеклата седмица бе твърде сложна за компанията Tesla на Илън
Коментари Харесай

Tesla произведе над 50 хиляди електромобила Model 3 за тримесечието

Изтеклата седмица бе прекомерно комплицирана за компанията Tesla на Илън Мъск. Но новата седмица стартира добре. Популярният уеб портал Electrek заяви, че към 28 септември Tesla e преизпълнила обещанието, че за тримесечието ще създаде 50 000 електрическия автомобил Model 3, като към 28-ми е произвела към 51 000 електрическия автомобил.

В началото на предишния месец започнаха да се появяват известия, че компанията има проблеми в производството. Това се оказа погрешно, тъй като броят създадени от Tesla електрически автомобили осезателно набъбна. Нараснаха и доставките.

Electrek показа, че Tesla за първи път е трансферирала бариерата от от производството на 5000 електрическия автомобил седмично. Всъщност, броят създадените Model 3 възлиза на 6700 електрическия автомобил седмично, като техният сбор доближи 77 400 електрическия автомобил.

Tesla съумя да поддържа производството на към 1100 електрическия автомобил на ден през три дни от седмицата и към 800 броя Model 3 през другите три дни на седмицата. Към сегашен ден това е едно от най-високите равнища на произвеждане на електрически автомобили.

През идващите дни Tesla би трябвало да разгласява формалните си тримесечни финансови доклади, откъдето ще разберем точните числа на произвеждане. Ако тези числа се потвърдят, това ще бъде освен персонален връх за Tesla и Илън Мъск, само че и за цялата автомобилна индустрия.
Източник: kaldata.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР