Изключително ефективен и тактически перфектен Ливърпул почти сигурно е на

...

Убийствен Ливърпул прати Сити в нокдаун, само чудо ще спаси гражданите

Изключително ефикасен и тактически съвършен Ливърпул съвсем несъмнено е на полуфинал в Шампионската лига, откакто в първия епизод на британското дерби в четвъртфиналите победи Манчестър Сити с 3:0!

Очаквайте детайлности!

След като гостите от Манчестър започнаха мача по-добре от своя противник, Ливърпул нанесе своя удар при първата си по-опасна офанзива. Мърсисайдци демонстрираха страхотната си експедитивност в офанзива, голмайсторът Мохамед Салах получи пас от защитата на отбора и се втурна в мощен рейд. При паса към него обаче останаха съществени подозрения за засада. Това обаче нямаше значение за египтянина, който подаде към Роберто Фирмино. Бразилецът си обезпечи позиция за пукотевица, Едерсон мазета, а Кайл Уолкър не работи ловко при изчистването. Така топката още веднъж стигна до Салах, който от близко нямаше проблеми да осъществя за 1:0.

2 минути по-късно Лерой Сане направи превъзходен пробив, само че изстрелът му по-късно мина около гредата.

Още една добра акция на Сане бе прекъсната от положителната игра в отбрана на Ливърпул и по този начин се стигна до 21-ата минута, в която Ливърпул още веднъж сподели убийствена успеваемост в офанзива. Голът този път обаче бе дело на ослепително самостоятелно осъществяване на Алекс Окслейд-Чембърлейн. Бившият състезател на Арсенал получи топката на към 20 метра от вратата и без да се колебае стреля превъзходно, изпращайки топката със снаряд в горния ъгъл на вратата.

Вторият гол към този момент съществено разколеба "гражданите " и Ливърпул стартира да има и териториатно предимство на терена. И по този начин се стигна до 31-ата минута и трети гол във вратата на Сити. Този път Салах бе асистентът, откакто центрира чудесно към наказателното поле, там Садио Мане работи най-съобразително и с глава осъществя за 3:0.

След този гол играта на гостите напълно се разпадна и продължаващите офанзиви на Ливърпул бяха спирани с доста старания. Окслейд-Чембърлейн, Джеймс Милнър и Фирмино не бяха доста надалеч даже от четвърти гол, а до края на полувремето Сити се задоволи с удари около вратата на Върджил Ван Дайк и Сане.

Въпреки резултата, Пеп Гуардиола не направи нито една промяна на почивката. Неговите избраници обаче стартираха втората част по напълно друг метод - с доста движение и скоростни офанзиви. В 50-ата минута Лерой Сане стреля прелестно, само че сантиметри настрана от гредата, а изстрели насочиха още Илкай Гюндоган и Николас Отаменди.

Мърсисайдци трябваше да създадат насилствена промяна като на мястото на голмайстора Салах влезе Жоржиньо Вайналдум. В 57-ата минута и Гуардиола направи първа промяна като Рахийм Стърлинг размени Гюндоган.

Ето съставите на двата тима:

Ливърпул: Лорис Кариус - Анди Робъртсън, Върджил Ван Дайк, Деян Ловрен, Трент Алекзандър-Арнолд - Алекс Окслейд-Чембърлейн, Джордан Хендерсън, Джеймс Милнър - Садио Мане, Роберто Фирмино, Мохамед Салах

Манчестър Сити: Едерсон - Аймерик Лапорт, Венсан Компани, Николас Отаменди, Кайл Уолкър - Давид Силва, Фернандиньо, Илкай Гюндоган - Лерой Сане, Габриел Жезус, Кевин де Брюин