Изабелла Шиникова загуби в първия кръг от квалификациите на Откритото

...

Шиникова взе сет на талантлива украинка, но отпадна в квалификациите на Ролан Гарос

Изабелла Шиникова загуби в първия кръг от квалификациите на Откритото състезание по тенис на Франция. Българката отстъпи с 1:6, 6:3, 0:6 против поставената под номер 2 в пресявките Марта Костюк.

В първата част надарената украинка реализира три пробива против единствено един в интерес на Шиникова, която изостана в резултата в срещата. 28-годишната софиянка изравни след 6:3 в своя изгода и решаващи пробиви в четвъртия и шестия гейм в тази част. В последната част Шиникова не съумя да завоюва нито един гейм против Костюк и отстъпи след 69 минути игра.

По-късно през днешния ден Елица Костова ще стартира присъединяване си в квалификациите на " Ролан Гарос " против Габриела Се (Бразилия). Утре пък първата ни ракета Виктория Томова излиза против унгарката Река-Луца Яни. Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg