Италия, Испания и Гърция са сред любимите маршрутиНискотарифните авиокомпании ни

...
Италия, Испания и Гърция са сред любимите маршрутиНискотарифните авиокомпании ни
Коментари Харесай

Топ 10 на летните дестинации, по които българите полудяха

Италия, Испания и Гърция са измежду обичаните направления Нискотарифните самолетни компании ни излизат по-скъпо
Летният сезон съвсем свърши, а след него стартират и равосметките. До къде летяха българите за лятната си отмора? Топ 10 на дестинациите това лято са били Италия, Испания и Гърция - там са почивали две трети от българите, организирали пътуванията си в чужбина посредством eSky.bg това лято, написа уеб сайтът travelnews.bg. След тях се подреждат Франция и Швейцария. Следват Кипър, Полша и Турция, които се изкачват в класацията на туристически дестинации за 2023 година

Това е първата година,
-->
в която Съединени американски щати попадат в топ 10

на дестинациите,

до които пътуват българите. Платили сме приблизително с 29% повече за нискотарифни пътувания, в сравнение с преди година, до момента в който цените за хвърчене с постоянни самолетни компании означават единствено 3% растеж спрямо 2022 година Освен това, българите купуват билетите си доста по-рано спрямо миналогодишния сезон. Периодът се удължава с над месец - сред 40 и 65 дни, а от време на време и повече.

Проучване през месец май демонстрира, че до 80% от българите, планиращи отмора през 2023 година, желаят да я прекарат в чужбина.

И по този начин, до каква степен летяхме това лято, какъв брой приблизително платихме за самолетни билети и какъв брой време почивахме? Експерти споделят настоящи данни и обобщават летните пътувания на българите, организиращи независимо почивката си.

Тази година топ любимците за отмора на българите съвсем не се трансформираха, като най-популярните дестинации бяха Рим, Милано, Венеция, Болоня, Бари и Сицилия в Италия и Барселона, Аликанте, Малага и Майорка в Испания. Делът на Италия в класацията с топ 10 летни дестинации понижава с 1,8% на годишна база и възлиза на 35%.

Точно противоположна е

наклонността за Испания,

чийто дял в класацията се усили с съвсем 1,6%, достигайки до 21% от резервациите измежду оценените дестинации.

Гърция се класира на трето място с полети до Атина, както и до Крит, Закинтос, Корфу и Родос. Това са над 13% от резервациите това лято, което е нарастване с съвсем 3% спрямо предходната година. Франция, с Париж и Ница отпред, се показва по същия метод тази година, заемайки четвърто място в класацията. С резултат от 4,8% е Швейцария - на пето място.

Продължаващият интерес към тези страни не е по никакъв начин неочакван, изключително като вземе поради основните фактори за българите при по-дългите пътувания. Според резултатите от изследването в съдействие с GfK, сънародниците ни отдават огромно значение на стандарта на настаняване (60%), времето за пътешестване до дестинацията (35%) и съществуването на разнородни преживявания на място (25%). От години почивката в Южна Европа разрешава комбинирането на всички тези детайли в съвършеното пътешестване.

Почивката, проведена

независимо, дава чувството за надзор

над нея, като в същото време доставя по-голямо задоволство. Освен това от ден на ден хора се насочват към независимо проведеното пътешестване, тъй като виждат късмет да спестят забележителна сума пари, изключително в интервал на двуцифрена инфлация ", споделя Маргарита Касабова от eSky.bg.

Кипър и Турция също затвърждават позициите си в класацията тази година, като те са надлежно на 6-о и 8-о място измежду най-предпочитаните дестинации за лятна отмора на българите. За първа година виждаме и Полша в класацията, нареждайки се на 7-о място. На тези три дестинации се падат общо 11% от резервациите на отмора за обсъждания интервал.

Класацията на 10-те дестинации, обичани на българите за отмора това лято, се добавя от Съединени американски щати и Малта, които дружно образуват близо 5% от резервациите на отмора. Интересното е, че Съединени американски щати попада в класацията за първи път от години, а най-посещаваните градове са Ню Йорк, Сан Франциско и Маями.

Летенето с нискотарифни самолетни компании ни излиза по-скъпо тази година спрямо постоянните

Проучването демонстрира още, че общата цена на едно пътешестване е вторият значим за българите аршин, който въздейства на избора им на дестинация за отмора. Така се оказва, че през летния сезон на 2023 година сме платили приблизително по 128 евро на човек за интернационален двупосочен полет на нискотарифна самолетна компания, или с 29% повече от преди година. Поскъпването при пътуванията с постоянни самолетни компании не е доста - единствено с 3% по отношение на същия интервал на предходната година.

" Разликите в цените, предлагани от нискотарифните и постоянните превозвачи, потвърждават, че в последна сметка пътуването с нискотарифните самолетни компании не ни излиза чак толкоз на ниска цена. Като вземем поради потребността от закупуване на кабинен или спомагателен багаж, се оказва, че пътуването с нискотарифна самолетна компания може да коства същото или от време на време даже повече, в сравнение с при пътешестване с постоянните самолетни компании, които постоянно имат включен ръчен багаж в цената на билета ", споделя още Маргарита Касабова.

Друга основна наклонност, която демонстрира изследването е, че тази година българите провеждат почивките си по-рано. Например за интернационалните полети с постоянни самолетни компании интервалът се усилва от 41 на 51 дни, а за междуконтинентални полети - от 36 на 65 дни. Подобна е наклонността и при закупуването на билети за полети с нискотарифни самолетни компании. При тях времето за авансово закупуване се усилва от 41 дни за предходната година на 50 дни през 2023 година Това се удостоверява и от резултатите от изследването на GfK, съгласно което 79% от интервюираните отправили се на най-малко 5-дневно пътешестване, са резервирали полета и настаняването си най-малко месец преди заминаването. А повече от 1/3 са го създали над 3 месеца авансово.

Продължителността на

престоя в чужбина обаче се съкратява,

като времето сред отиването и връщането при интернационалните полети към този момент не е 7 дни, а 6. Още по-бързо се връщаме от пътувания оттатък океана - в случай че преди година интервалът беше 38 дни, то тази година това са " единствено " 27 дни.
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР