Испания елиминира световния вицешампион Хърватия в може би най-интересния двубой

...

Трилър с 8 гола изхвърли Хърватия от Евро 2020

Испания отстрани международния вицешампион Хърватия в може би най-интересния дуел досега на Евро 2020. Мачът в Копенхаген предложи 8 гола и продължения, само че най-после успеха бе за испанците - 5:3.

Мачът потегли в непредвидена посока, откакто испанците не съумяха да оползотворят преимуществото си. Вместо това в 20-ата мин. младият нападател на " Барселона " Педри (20 г.) върна топката съвсем от центъра към вратаря Унай Симон, само че последният подходи първолашки и не съумя да я спре, а тя влезе в мрежата му.

Халфът на " Пари Сен Жермен " Пабло Сарабия изравни в 38-ата мин., само че всичко по-интересно се случи след почивката. В 57-ата мин. след груба неточност едрият хърватски защитник Йошко Гвардиол допусна да бъде надскочен от дребничкия Сесар Аспиликуета и десният бек на " Челси " вкара с глава първия си гол за националния отбор на Испания. В 76-ата мин. нова груба неточност на хърватската защита остави Феран Торес непокрит и футболистът на " Манчестър С " направи резултата 3:1 за Испания.

" Ла Фурия " към този момент усещаше успеха, само че опитният отбор на Хърватия съумя да се върне в мача. В 85-ата мин. при огромно безредие и няколко удара към испанската врата системата Hawk-Eye на голлинията регистрира вярно, че при шута на Мислав Оршич топката е влезнала с целия си размер преди Аспиликуета да я избие. А в спомагателното време стана немислимото - Хърватия изравни за 3:3, откакто Оршич асистира на друга запаса - Марио Пашалич.

В продълженията обаче хърватите очевидно отпаднаха физически, а прочувствено бяха довършени от два гола на Испания за три минути. Първо Алваро Мората направи 4:3 в 100-ата минута, а в 103-ата Микел Оярсабал се разписа за пети път във вратата на Доминик Ливакович.

До края отборът на Хърватия не съумя да направи нищо, с цел да понижи резултата. Дори можеше да получи шести гол, само че Дани Олмо улучи десния непряк дирек.

Източник: segabg.com