Инициативата за носенето на колан в автобусите е на Държавна

...
Инициативата за носенето на колан в автобусите е на Държавна
Коментари Харесай

Стартира кампанията “Спаси живот. Сложи си колана!” за пътниците в автобусите.

Инициативата за носенето на колан в рейсовете е на Държавна организация “Безопасност на придвижването ” и Конфедерация “Сдружение на автобусните превозвачи “.

Те сплотяват старания за повишение сигурността на пасажерите в междуградските рейсове. Целта е да се насочи вниманието на жителите към нуждата да слагат защитен колан и в публичния превоз, с цел да понижат риска от пострадвания за себе си и близките при пораждане на пътнотранспортно произшествие.

Според данните, коланът понижава риска от съдбовни или съществени пострадвания с към 60%. Спрямо направените калкулации 900 смъртни случая годишно в Европейски Съюз могат да бъдат избегнати, в случай че 99% от пасажерите в автомобила носят защитни колани. В България доста постоянно тази защитна мярка се подценява. Само 1/3 от пътуващите на задните седалки поставят предпазни колани.
Източник: euronewsbulgaria.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР