Инициативата ще се проведе от 8-ми до 10-ти октомври на

...
Инициативата ще се проведе от 8-ми до 10-ти октомври на
Коментари Харесай

Производители от 8 области идват за есенния фермерски пазар на Lidl

Инициативата ще се организира от 8-ми до 10-ти октомври на паркинга пред магазин Lidl на ул.„ Тодор Каблешков “ 28, в ж.к. „ Гоце Делчев “
Производители от 8 области идват в столицата за есенния фермерски пазар на Lidl. Разнообразие от сезонни плодове и зеленчуци, овче и козе сирене и кашкавал, месни деликатеси и мед, са единствено част от изкушенията на пазара.  Клиентите ще могат да избират и сред артикули, обвързани със обществени дела, които ще добавят пъстрия подбор. Събитието ще се организира от 8-ми до 10-ти октомври, сред 10.00 и 19.00 ч., на паркинга на магазин Lidl на ул. „ Тодор Каблешков “ 28, в ж.к. „ Гоце Делчев “.

Свежи зеленчуци от петричкото село Левуново и сладки плодове от „ Таткова градина “, Сливен ще открият посетителите на пазара. Тематично предложение за идните студени дни са билковите тинктури на „ Билка чудодейка “ от Пазарджик и билковите букети чай от с.Алино, община Самоков.

Мед, събрал лятото в буркан и разнородни пчелни артикули ще оферират производители от с. Козле, Хасковско и с. Габърница, Варненско.

За феновете на качествените месни и млечни деликатеси са се погрижили производители от с. Срединка – овче и телешки салами, плантация „ Катaрино “ от Разлог и плантация „ Шопар, бик и щука “ с познатата линия „ Вино и мезе “ и производител от с. Железник, област Кърджали с предложенията си от козе и овче сирене.

Няма да липсва и пресният дъхав самун от пекарна „ Хлябът на Нена “, който бързо ще бъде открит по аромата от посетителите на пазара.

Клиентите ще могат да се насладят и на авторските предмети, направени от младежи в ателието на фондация „ Конкордия България “, която развива общественото дружество, както и на неповторимите оферти на Българска фондация Биоразнообразие, предлагаща селекция артикули, създадени в лимитирани количества от дребни фермери, занаятчии и експерти. Няма да липсват и изделията от висококачествено дърво, ръчна направа, дело на Владимир Петров с. Джурово, община Правец и неговата обществена работилница.

Предлагането на артикули, обвързани със обществени дела, е част от дълготрайното партньорство на Лидл България с Български дарителски конгрес, което цели разпространение на идеите на цивилен организации и поддръжка за активността им.

Както и до момента, фермерският пазар ще се организира при съблюдаване на всички нужни ограничения против COVID-19. Партньор на Lidl по плана е „ Гастроном Смесен Магазин “.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР