Индустрия 4.0 във финансовия сектор ще се окаже еталон за

...
Индустрия 4.0 във финансовия сектор ще се окаже еталон за
Коментари Харесай

Чобанов: Индустрия 4.0 във финансовия сектор е еталон за трансформацията към зелено бъдеще

Индустрия 4.0 във финансовия бранш ще се окаже пример за трансформацията на цялата стопанска система към зелено и стабилно бъдеще. Това съобщи през днешния ден доцент Петър Чобанов, подуправител на Българска народна банка и началник на ръководство „ Банково “, при откриването на годишната конференция на EACHA, Европейска асоциация на автоматизираните клирингови къщи.

 

Но дано се съсредоточим освен върху опциите на новите технологии, само че и върху фундаменталната значителност на приоритизирането на потребностите и паниките на хората, които ги употребяват и са повлияни от тях, сподели доцент Чобанов.

 

Тук ключът, сребърният патрон за бързото въвеждане на нови технологии и триумф зависят основно от основаването на доверие и гарантирането на сигурността за потребителите. Това доверие се образува посредством образование по какъв начин да се употребяват новите технологии – посредством в детайли пояснение по какъв начин работят те в интерес на хората, които ги одобряват, безапелационен бе той.

Ето цялото изявление на доцент Петър Чобанов, подуправител на Българска народна банка и началник на ръководство „ Банково “:

 

Дами и господа,

Уважаеми сътрудници,

Скъпи другари,

 

Най-напред бих желал да Ви поздравявам с добре пристигнали в България и по-специално в София, откровено се надявам, че ще имате опция да надникнете в нашата богата просвета, история и обичаи. Бих желал да изразя и своята признателност на уредниците за опцията да Ви поздравявам на това събитие, което ще се концентрира върху тематики като отпечатъка върху околната среда във финансовия бранш, изкуствения разсъдък, оперативната съгласуемост на другите способи на заплащане, трансграничните незабавни заплащания и сигурни прехвърляния.

 

Наистина имам вяра, че този конгрес е едно от най-хубавите места, където можете да откриете най-новите нововъведения в областта на разплащанията, да се запознаете с най-новите технологии и техните характерности за сигурност, да споделяте хрумвания с промишлеността и в това време да поддържате връзка посредством шерване на образци от най-хубавите практики.

 

Обикновено в ежедневните ни действия и динамичен жанр на работа сме склонни да се концентрираме върху детайлностите – дребните елементи на нещата, съответни работни задания, оперативните резултати. Често изглеждаме погълнати от детайлите, от периодите. В същото време се чака бизнесът и общественият бранш, финансовите регулатори и участниците във финансовата сфера да подредят стъпките на стабилно бъдеще в дух на партньорство. Подобна причина изисква задълбочени стратегически метод и мислене – изкуството да виждаш по-голямата картина.

 

Заглавието на по-голямата картина, която следва да обсъдим през днешния ден, е Индустрия 4.0 или известна още като Четвъртата индустриална гражданска война, или 4IR. Това е идващото равнище на цифровизация на финансовия бранш, движена от възходящи трендове, като доминирането на данни и съгласуваност, разбори, взаимоотношение човек-машина и усъвършенствания във финансовата взаимосвързаност и досегаемост.

Всяка нова технология се самоусъвършенства и се потвърждава като ефикасна и ефикасна посредством бързото ѝ въвеждане и посредством устойчивото увеличение въз основата ѝ от консуматори. Процесът на въвеждане има две отличителни характерности – надеждност и доверие. Тези две отличителни характерности обезпечават рамката на процеса на взимане на решения на икономическите субекти и затова би трябвало да бъдат втъкани във финансовите нововъведения още на стадия на проектирането им.

Индустрия 4.0 в своите аспекти на съгласуваност, усъвършенствани техники за разбор, автоматизация и най-модерни финансови технологии, които към този момент трансформират световния бизнес, е на първо място цифрова. Този вятър на смяна във финансовия и платежния бранш носи обилни очаквания за развиване в бъдещето на интервенциите и финансите като цяло.

 

Бих желал да разширя тази концепция още повече – Индустрия 4.0 във финансовия бранш ще се окаже пример за трансформацията на цялата стопанска система към зелено и стабилно бъдеще. Но дано се съсредоточим освен върху опциите на новите технологии, само че и върху фундаменталната значителност на приоритизирането на потребностите и паниките на хората, които ги употребяват и са повлияни от тях.

Тук ключът, сребърният патрон за бързото въвеждане на нови технологии и триумф зависят основно от основаването на доверие и гарантирането на сигурността за потребителите. Това доверие се образува посредством образование по какъв начин да се употребяват новите технологии – посредством в детайли пояснение по какъв начин работят те в интерес на хората, които ги одобряват.

Това доверие има доста аспекти – отбрана на поверителността, координиране на полезностите, безпроблемно потребление и достъп, приоритизиране на сигурността, сигурност, бистрота, надеждност и приобщаващо, отговорно и етично потребление на новите и нововъзникващите технологии.

 

В умозаключение, самата същина на процесите на развиване и внедряване на новите технологии, градивните детайли на тяхното въвеждане и пътя към зелено и стабилно бъдеще е съсредоточена в една дума и единствено една дума – доверие.

 

Благодаря за вниманието!

Източник: epicenter.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР