Имам наблюдение, че мярката за зелен сертификат до голяма степен

...
Имам наблюдение, че мярката за зелен сертификат до голяма степен
Коментари Харесай

Ще има ли нова Ковид вълна? Говорят математиците

Имам наблюдаване, че мярката за зелен документ значително се съблюдава. Веднага си пролича въздействието на кривата на заболеваемостта.

Но заплахата да имаме ново нарастване е доста огромна, в случай че поддържаме ниското равнище на имунизация и не се вкарват други рестриктивни ограничения. Това съобщи в пред бТВ математикът проф. Огнян Кунчев.

„ Ако държим по този начин, идната вълна може да пристигна края на декември или януари ”, добави той.  

По думите на Кунчев сега епидемиологичната конюнктура е по-спокойна, тъй като ноември и декември са месеци на повишаване за всяко простудно заболяване.

" Според данните на Националния статистически институт, които са за седмица по седмица какъв брой души са умряли от 1 до 7 ноември са умряли 1991 души.

Според формалната картина на умрелите от COVID-19 през същата седмица са умряли към 1100 души. Губят се 900 души, това е така наречен „ свръхсмъртност “, съобщи математикът. По думите му най-малко 50% от тези 900 души са умряли вследствие последствията от COVID-19.  
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР