Икономиката на Европа ускорява своята крачка, отбелязва Международният валутен фонд,

...
Икономиката на Европа ускорява своята крачка, отбелязва Международният валутен фонд,
Коментари Харесай

Доклад на МВФ: Икономическият растеж в Европа е по-траен, но заплахата от Брекзит е разрушителна

Икономиката на Европа форсира своята крачка, отбелязва Международният валутен фонд, само че един неконтролиран Брекзит може да докара до доста по-нисък напредък както във Англия, по този начин и в еврозоната.

В последния отчет „Регионални стопански перспективи“, който обгръща повече от 40 страни от Германия и Англия до Турция и Русия, МВФ показва, че актуалното икономическо възобновяване наподобява все по-уверено. Това възобновяване наподобява все по-трайно, съобщи пред Ройтерс заместник-директорът на европейския департамент на МВФ Йорг Декресин при представянето на отчета

Растежът в еврозоната е позитивен за 18 следващи тримесечия, като през последно той доближи към 2,5 на 100. В същото време в доста страни от Източна Европа се следи напредък от към или над 3%, тъй че това икономическо възобновяване е освен по-всеобхватно, само че и по-силно,посочи той. В отчета „Световни стопански перспективи“, който МВФ разгласява преди постоянната годишна среща през септември във Вашингтон, беше плануван напредък на европейския район от 2,4% през тази и от 2,1% през идната година, само че от този момент насам се трансформираха доста неща. Йорг Декресин съобщи пред Ройтерс, че МВФ поддържа деликатния метод на ЕЦБ за понижаване на стимулиращите ограничения. Той също по този начин означи, че инфлацията оправдава увеличението на лихвените проценти от страна на Английската централна банка за пръв път от световната финансова рецесия насам.Според него главната неустановеност на хоризонта остава обвързвана с Брекзит и какви търговски взаимоотношения може да образува Англия с останалите 27 страни – членки на Европейски Съюз, когато тя напусне Съюза.

Декресин съобщи, че МВФ продължава да чака,че в хода на договарянията ще бъде реализирано съглашение за т.нар.“преходен период“ след формалния Брекзит на 29 март 2019 година. Икономистите на Фонда не са правили каквито и да са прогнози, ако не бъде реализирано съглашение, само че съгласно представителя на МВФ сходен „разрушителен“ Брекзит евентуално ще има много нездравословно влияние.

Йорг Декресин обаче означи какъв брой по-позитивно е актуалното въодушевление, в сравнение с това единствено преди една или две години, когато към момента имаше терзания в еврозоната, че Гърция ще бъде принудена да излезе от района на единната валута. Според представителя на МВФ предлагането на френския президент Еманюел Макрон за ускорение на интеграцията в еврозоната е значима част от този позитивизъм. Той също по този начин даде и най-ясната поддръжка на МВФ по отношение на проектите за превръщане на Европейския механизъм за непоклатимост (ESM фонда) в европейска версия на Международния валутен фонд (т.нар.“Европейския валутен фонд“).
Източник: trud.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР