Хокеистите на Бостън разгромиха със 7:2 като гост Сейнт Луис

...

Бостън поведе във финалната серия за купа Стенли

Хокеистите на Бостън разгромиха със 7:2 като посетител Сейнт Луис Блус и поведоха с 2:1 победи във финалната серия за хокейната Купа Стенли. Бруинс вкара три шайби в първия интервал, с цел да имат цялостна доминация над мач номер три, който се организира в Сейнт Луис. Разписаха се патрис Бержерон, Чарли Койл и Шон Курали. Домакините одобряваха мач за Купа Стенли за първи път от 49 години, само че нямаше какво да честват. Дейвид Пастарнак добави още един гол единствено 41 секунди след старта на втория интервал, с цел да даде на Бостън преимущество от 4:0. Иван Барбашев върна най-малко за малко вярата на Сейнт Луис, само че Тори Круг направи 5:1. След 5:24 минути от третата част Колтън Парейко понижи на 2:5. В края на срещата Бостън се възползва от преимуществото си и вкара още две попадения посредством Ноел Ачари и Маркус Йохансон. Вратарят на Бруинс Туука Раск направи 27 спасявания. Четвъртата среща е в понеделник още веднъж в Сейнт Луис.
Източник: standartnews.com