Хофенхайм премаза гостуващия Хановер 96 от атакуващ футбол, но му

...

Хофенхайм не излезе от полето на Хановер 96

Хофенхайм премаза гостуващия Хановер 96 от атакуващ футбол, само че му вкара единствено три гола за крайното 3:0 в среща от 22-ия кръг на Бундеслигата. Домакините удариха и две греди, а общо изпуснаха 8 чисти положения, което е нов връх за сезона в немския шампионат.

8 - TSG #Hoffenheim have missed 8 big chances against #Hannover, a new season-high in the 2018-19 #Bundesliga season. Wasteful. #TSGH96 pic.twitter.com/8xcybV95DX
— OptaFranz (@OptaFranz) February 16, 2019
Жоелинтон продължава да впечатлява в дебютната си акция, като вкара още в 4-ата минута. В 14-ата сътрудникът му в предни позиции Ишак Белфодил удвои с ексцентрично осъществяване, при което осъществя с тил към вратата.

Joelinton (22) is having quite the debut Bundesliga season.

Most Hoffenheim assists (5) and second-most goals (6).#TSGH96 pic.twitter.com/acL4mfFl5W
— DW Sports (@dw_sports) February 16, 2019
Последваха куп благоприятни условия пред вратата на Михаел Есер, а изстрели на Керем Демирбай и Нико Шулц се отбиха в гредите.

В 80-ата минута обаче двамата комбинираха и Демирбай изстреля кълбото в мрежата за трети път.

С тези три точки Хофе се изравни с шестия Айнтрахт (Франкфурт), с който се среща след два кръга. Преди това тимът от Зинсхайм гостува на различен кандидат за евроучастие - Република България (Лайпциг).

Хановер пък остава в зоната на изпадащите - на 4 точки от първия несъмнено спасяващ се. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 22 кръг, събота 16 февруари  Хофенхайм 3:0краен резулат  Хановер 96