Григор Димитров се класира убедително за четвъртфиналите на турнира на

...

Браво! Страхотен удар за Гришо

Григор Димитров се класира безапелационно за четвъртфиналите на шампионата на трева от сериите ATP 500 в лондонския клуб Куинс.

Българинът победи с 6:3, 7:5 №8 в схемата Франсиско Серундоло от Аржентина. Срещата продължи 1 час и 29 минути.
-->
Това е четвърта поредна победа за Димитров на шампионата без да загуби сет. Той записа два триумфа в главната скица и два в квалификациите.

Григор съумя да пробие Серундоло за 5:3, а по-късно затвори първия сет с гейм на нула на личен сервис. Димитров проби за 2:1 във втората част, а при 3:1 изпусна две точки за нов пробив. Серундоло съумя да направи рибрейк за 3:3, а това беше първия пробив при сервис на Григор от началото на шампионата. При 5:5 Димитров направи съдбоносен пробив и по-късно завоюва срещата с гейм на 15, написа БГНЕС.

За място на полуфиналите Димитров ще играе на следващия ден против №1 в схемата Карлос Алкарас от Испания. По-рано през днешния ден испанецът победи Иржи Лехечка с 6:2, 6:3 за по-малко от час и половина.

Григор Димитров е първенец в Куинс от 2014 година.
Източник: standartnews.com