Големият сблъсък от 36-ия кръг на турското първенство между и

...

Фенербахче докосва второто място след равенство с Бешикташ

Големият конфликт от 36-ия кръг на турското състезание сред и приключи наедно - 1:1. От точката по-доволни ще са " фенерите ", които са доста покрай това да си обезпечат второто място в крайното класиране и присъединяване в квалификациите на Шампионската лига. " Черните орли " пък са едвам на седма позиция и по всичко проличава, че ще пропуснат евротурнирите.

беше в серия от 7 победи преди визитата на " Водафон Парк ". Отборът на Исмаил Картал поведе още в 6-ата минута с гол на. Чехът се разписа от близко след неточност в отбраната на домакините и пас на. Малко по-късно получи дузпа, само че Мичи Батшуай уцели гредата.

В 31-ата минута реферът Арда Кардешлер даде втора дузпа за домакините. Този път зад топката застана, който не сбърка. През второто полувреме гредата още един път спря след удар с глава, а финалният взлом на " черните орли " не докара до нов гол във вратата на.