Големи наводнения удариха руската Иркутска област в Сибир, съобщават местните

...
Големи наводнения удариха руската Иркутска област в Сибир, съобщават местните
Коментари Харесай

Още жертни на наводненията в Иркутска област

Големи наводнения удариха съветската Иркутска област в Сибир, оповестяват локалните медии. Снощи локалните управляващи осведомиха за 12 жертви, тази заран към този момент се приказва за 16 починали. 

Според източници от здравните управляващи в неопределеност остават 9 души, включително и едно дете. 

В болница са настанени над 190 души, от тях 38 са деца, оповестява локалното ръководство на министерството по изключителните обстановки. Повечето от тях са с диагноза преохлаждане. 

Най-новите данни на министерството на изключителните обстановки са - в шест региона са потопени под вода 96 обитаеми пункта, потърпевши са над 10 000 жилища, в които живеят към 33 000 души. 

От наводнените територии са евакуирани 2600 души. Властите дават обещание да окажат на жителите на потърпевшите региони всякаква нужна помощ за възобновяване на домовете им. 

Президентът Владимир Путин държи под персонален надзор обстановката. Той посети бедстващите региони на 29 юни, оповестяват още съветските медии. 
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР