Германия пое глътка въздух след лошите резултати напоследък, побеждавайки Франция

...

Германия удари Франция, Англия се справи с Шотландия

Германия пое глътка въздух след неприятните резултати в последно време, побеждавайки Франция с 2:1 вкъщи в контролна среща, играна в Дортмунд. Това бе и първи мач след ерата Ханзи Флик, който се трансформира в първия уволнен селекционер в историята на Бундестима след тежкото проваляне от Япония с 1:4 в различен другарски мач.

Под управлението на краткотрайния ментор Руди Фьолер, Маншафтът започва решително и поведе в резултата още в 4-та минута, когато прецизен бе ветеранът Томас Мюлер. Последваха по-добри минути за международните вицешампиони, само че домакините удържаха преднината си до 87-та минута, когато стигнаха до втори гол посредством Лирой Сане. Почти незабавно по-късно „ петлите “ понижиха от дузпа посредством Антоан Гризман, само че за повече нямаха сили и по този начин домакините на Евро 2024 стигнаха до триумфа.

За германците следва нова инспекция по пътя към Европейското състезание идното лято – против Съединени американски щати на 14 октомври, до момента в който французите се изправят против Нидерландия в европейска подготовка идващия месец.

В друга контрола, Англия надигра Шотландия с 3:1 на „ Хемпдън Парк “ в Глазгоу. Силен мач за „ Трите лъва “ направи новото попълнение на Реал Мадрид Джуд Белингам, който се регистрира с гол и асистенция за успеха.

Воденият от Гарет Саутгейт отбор удари играещия ужасно напоследък отбор на „ гайдарите “ на два пъти в границите на три минути през първото полувреме. Фил Фодън изведе европейските вицешампиони напред в резултата в 32-та минута след асистенция на Кайл Уокър, а скоро по-късно резултатът набъбна на 2:0 след попадението на Белингам. След паузата англичаните понижиха темпото и това докара до редуциране на задатъка им след автогол на появилия се от пейката Хари Магуайър. В последна сметка, Англия се добра до трето попадение, което постави точка на разногласието – негов създател бе капитанът на тима Хари Кейн в 81-та минута.

За „ Трите лъва “ следва нова контрола – с Австралия, на 13 октомври, до момента в който шотландците се връщат към евроквалификациите с аудиенция на Испания още веднъж след месец време. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg