Футболният шампион на Германия Байерн Мюнхен допусна втора загуба в

...

След впечатляващ обрат: "Байерн" Мюнхен с втора загуба от септември насам

Футболният първенец на Германия " Байерн " Мюнхен позволи втора загуба в мачовете от септември насам! Баварците не съумяха да победят " Борусия " Мьонхенгладбах в среща от 15-ия кръг на Бундеслигата.

Въпреки че възпитаниците на Ханс-Дитер Флик имаха удобна преднина от два гола, маркирани в първите минути, те не съумяха да удържат трите точки.

В 20-ата минута Роберт Левандовски вкара своя 20-и гол за сезона в шампионата. Той беше прецизен от дузпа, отсъдена, откакто топката " облиза " върха на пръстите на Йонас Хофман.

Снимка: Reuters

6 минути по-късно резултатът стана 2:0 за гостите от " Байерн " с попадение на Леон Горецка.

До края на първото полувреме паднаха още два гола. Хофман се реваншира за дузпата, откакто изравни резултата с попадения в 36-ата и 45-ата минута.

Обратът настъпи при започване на втората част. Флориан Нойхаус от " Борусия " стреля от отдалеченост и направи резултата 3:2.

За последно " Байерн " позволи загуба на 27 септември 2020 година Тогава баварците не съумяха да се оправят с " Хофенхайм " - 1:4. Последваха 16 победи и 4 равенства във всички шампионати.

Тимът продължава да е водач в Бундеслигата, като води с 2 точки пред " Лайпциг ". Преследвачите имат мач по-малко.

" Борусия " Мьонхенгладбах е на 7-а позиция в класирането.
Източник: btvnovinite.bg