Футболистите на Дунав победиха с 2:0 като гост състава на

...

Дунав изненада Арда като гост

Футболистите на Дунав победиха с 2:0 като посетител състава на Арда (Кърджали) в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Така отборът от Русе се изкачи на девето място във краткотрайното класиране, като изпревари Ботев (Враца) и Етър. На мача в Пловдив, където играе домакинските си срещи Арда отборът на Дунав поведе в резултата с първия си прецизен удар в мача. В последната минута на полувремето голаджията на русенците Ахмед Ахмедов получи топка в наказателното поле от Александър Исаевски и я вкара зад Иван Караджов за 0:1. След почивката ситуацията на Арда стана още по-зле. Стефан Христов бе изведен против вратаря Караджов в 67-та минута и го преодоля невъзмутимо за 0:2, а секунди по-късно Илиан Хасани получи червен картон след извънредно жестоко влизане с бутоните напред против футболист на Дунав, който стреля от дъгата на наказателното поле.
Източник: standartnews.com