Футболистите на Бразилия спечелиха категорично Копа Америка за девети път

...

Бразилия спечели Копа Америка

Футболистите на Бразилия завоюваха изрично Копа Америка за девети път в своята история. На финала на митичния " Маракана " в Рио домакините победиха Перу с 3:1. За последно „ селесао ” завоюва шампионата през 2007 година. На финала в този момент Евертон откри за Бразилия в 15-ата минута. От дузпа Гереро изравни минута преди почивката. В третата минута от продължението на първата част Жесус съумя да върне задатъка на домакините. Крайното 3:1 оформи Ричарлисон от дузпа в 90-ата минута. Бразилия приключи финала с 10 души, тъй като Жезус получи червен картон в 70-ата минута. Победата на Бразилия над Перу е втора в шампионата. В предварителните групи " селесео " завоюва с безапелационното 5:0. За Бразилия това е пети успех, като хазаин в Копа Америка и общо девети в шампионата. Лидер по купи е Уругвай с 15, пред Аржентина - 14.
Източник: standartnews.com