Фото Lap.bgЛевски записа втора поредна победа в първенството за първи

...

Левски отново разби Пирин

Фото Lap.bg

" Левски " записа втора поредна победа в шампионата за първи път през този сезон. " Сините " се постановиха с 3:0 над последния в класирането " Пирин " в мач от 12-ия кръг на шампионата. Марин Петков означи два гола, а Билал Бари вкара третия, разписвайки се във втора поредна среща.

Домакините започнаха мача по-добре. Още в шестата минута Билал Бари опита удар, само че Ник Хенгелман избави. В 19-ата минута Бари засече с глава центриране от корнер, само че топката мина около вратата.

" Сините " поведоха в 26-ата минута след гол на Марин Петков, който се възползва от подаване на Георги Миланов. Първоначално попадението беше анулирано поради засада, само че след инспекция с ВАР бе прието за постоянно.

В 56-ата минута гостите бяха покрай изравнителен гол, само че след удара на Станислав Костов топката уцели напречната греда.

Малко по-късно " Левски " повиши на 2:0. Радослав Цонев центрира от корнер, Станислав Манолев опита да почисти топката, само че единствено я отклони, а Марин Петков означи втория си гол в мача.

В края Бари означи третия гол за " Левски ", откакто се възползва от неточност на вратаря на " Пирин ".

С тази победа " сините " събраха 14 точки и са седми в класирането, написа bTV. Активът на " орлетата " е 8 точки на последното място в таблицата.
Източник: standartnews.com