ФИФА не спира да прави куриози на световното първенство. Най-много

...

Аржентинец свири и откриването, и финала

ФИФА не стопира да прави рядкости на международното състезание. Най-много полемики предизвикваха до момента санкциите на тимовете. Най-често те бяха налагани поради неспазване на маркетинга – някои си позволяваха да популяризират компании, които не са публична част от кохортата на Джани Инфантино за шампионата в Русия.
Сега пристигна време и за съдийски куриоз. Съдията, с който се откри мондиалът, ще свири и финалния дуел. Честта е на аржентинеца Нестор Питана. 43-годишният преподавател по физическо образование от град Корпус управлява първия дуел сред Русия и Саудитска Арабия, извоюван от домакините с 5:0. Сега ФИФА му довери да управлява и най-важния двубой сред Франция и Хърватия.
Питана към този момент свири два от мачовете на финалистите. Първо управлява успеха на Хърватия след осъществяване на дузпи в осминафинала. После получи наряд за четвъртфинала Франция – Уругвай (2:0). Общо мачовете му на шампионата са пет.

Снимка: Twitter
Източник: trud.bg