Ето мнения на български интелекуалци. Очакваме да споделите и вашите

...
Ето мнения на български интелекуалци. Очакваме да споделите и вашите
Коментари Харесай

7 Оскара за холивудската гротеска „Всичко навсякъде наведнъж”. Тотален дебилизъм!

Ето отзиви на български интелекуалци. Очакваме да споделите и вашите усещания от

Заслужава ли 7 Оскара китайският филм„ Всичко на всички места постоянно ”, който се трансформира в тазгодишния възторг на церемонията по награждаването през вчерашния ден? Мнозина интелектуалци у нас се възмущават от видяното нощес, напоително рекламирано от глобалистките медии.  А на вас хареса ли ви лентата?

Нидал Алгафари - режисьор, публицист, някогашен изпълнителен шеф на Българска национална телевизия и политически PR:

С боязън търсих и открих в мрежата кино лентата " Всичко, на всички места, едновременно ". Изгледах го и единственото качество, което открих в него бе, че актьорите - главните - са от азиатски /китайски/ генезис. Награждаването на този филм ми демонстрира за следващ път, че кино премиите се въздействат от доста фактори, като на последни места по критерии са сюжет, кинорежисура, операторско майсторство, че и основни функции. За привързан към седмото изкуство, гледал " Амадеус " на Милош Форман, неполучилият премията " Стената " на Алън Паркър, ниско бюджетния " Чий е този живот " на Джон Бедъм, " Реймън " на Бари Левинсън и доста други, този седемкратно награден филм е засегнатост. Обида за феновете. Обида паметта на с майстори като Чаплин, Хичкок, Форман, Паркър, Спилбърг, Лукас, Сержо Леоне, Ален Рене и още и още.

Китайската, индийската, иранската, японската и турската киноиндустрии са произвели доста качествени филми заслужаващи премията, само че тогава не е имало нервен писък в обществените мрежи, че са дискриминирани азиатците. Предполагам, че мнозина от вас ще се сетят за дисквалификацията от академията " Оскар " на китайския филм на Жан Жак Ано - " Последният вълк ", тъй като не бил задоволително китайски. Филм в който са взели участие напълно китайски артисти, финансиран от Китай - над 80% от бюджета и най-много ФИЛМ.

Мартин Карбовски – проверяващ публицист и журналист:

По-скапан притежател на Оскар, цели седем незаслужени Оскара в никакъв случай не е имало! Американското кино е в крах, Америка е в крах. Направо да ти стане жалост.
Филмът със заглавие “Всичко на всички места едновременно ” (ВНН) е съвършен за българското кино - просто тъй като е нищо, на никое място и в никакъв случай, казани неща без значение, гротеска на безконечната величествена борба сред положително и зло, позната ни от Холивуд, който предричаше живота.

ВНН е “Матрицата ” за чиновниците в пералното, само че и това е прекомерно забавно казано и допуска драматургия.

ВНН е борба на женски Нео с в действителност данъчни сътрудници, цялата нелепост на киното, като технология - тежко съсредоточена в китайци без сексапил. Плюс галактическо счетоводство.

Кристина Патрашкова – коментатор и критик:

Току-що изгледах тоталния победител на „ Оскар “-ите – „ Всичко на всички места едновременно “ (няма неточност в правописа, запетаи не би трябвало да се пишат). Това е единственият филм, който ме е предиздвикал да се усещам тъпа. Тотален дебилизъм. Смътна концепция за вариации в живота, спасението на света и майчината обич, които в тази ситуация се реализарат в разнообразни вселени. Звучи психиарско, само че това тече на екрана. Само едно не ми е ясно – какъв е замисълът на Холивуд да постанова сходен шок. Дори агитация е мъчно да се открие. Нещо, което е огромно Нищо. Слава Богу, че има хубави филми, които не се наградени с „ Оскар “.

Емилия Дворянова – публицист и академични учител:

Снощи се пробвах да виждам " Всичко на всички места едновременно ". Опитът търпя 30 минути. Довечера, след награждаването му, мисля да продължа с още толкоз и с вяра, че при третия опит ще бъда изстреляна в някоя странична Вселена, ще получа прояснение и истината иска ми се разкрие. Тъй, " на час по лъжичка "... въпреки всичко седем Оскара си заслужават опитите.

Гергана Димитрова – издател и журналист:

Опитвам се да си обясня това гневно отричане на " Всичко на всички места едновременно " и ми се коства, че с изключение на неверната настройка, с която се гледа - като комедия вместо като драма, по-сериозният проблем е настройката " това би трябвало да ми наподобява на нещо, което съм гледал, и би трябвало да има логичност, която към този момент познавам ".

Елисавета Белобрадова – депутат от Демократична България:

Всичко на всички места едновременно.

Откакто съм политик не дръзвам да напиша нищо неприятно на никое място в никакъв случай да не се обиди някой, та с голямо облекчение мога да напиша нещо хубаво за тазгодишния любимец за Оскарите.

Започна този филм и на втората минути си споделих " Боже мой, това съм аз! Горката жена, горката, горка жена " Всичко, което ѝ се случваше беше страховито, извънредно и разпознаваемо. И толкоз смешно. Видях щерка ѝ и крещя " Господи, това е щерка ми, благото ми момиче, какъв брой те обичам ".

После Джейми Лий Къртис и таткото и дядото и всички хора в този филм са облици от живота ми.

Аз знам, че филмът е приказка, не си мислете, че не знам, само че това е най-реалистичният филм за това, дето го пребивавам и усещам. Включително бойните подиуми, както и паралелните вселени, в които всички сме някакви други хора за къси изрезки от време.

Нямам ни най-малка визия дали филмът е грандиозно достижение на кинематографията. Знам единствено, че аз и околните ми спечелихме Оскари, само че сме азиатци.

Много съм признателна, че има подобен филм на света. Всяка майка би трябвало да го гледа. Не че другите не би трябвало - сакън, не се обиждайте.

И изобщо, взех решение го - на надгробната ми плоча ще написа " Тук лежи Елисавета Белобрадова след всичко на всички места едновременно "

И за край ето ги пророческите думи на проверяващия публицист Божидар Божков, който още в края на януари т.г. изясни за какво точно „ Всичко на всички места едновременно ” евентуално ще бъде любимецът на тазгодишните Оскари:

След като либерал-глобалистите вкараха новите наложителни правила за оскарите, най-номинираният филм се оказа този, който изцяло ги е спазил. Новите правила изискват във кино лентата основният воин да е или всичко друго, само че не и бял мъж. Същото важи и за екипа. Иначе номинации - йок.

При тези критерии най-номинираният филм се оказа американският „ Всичко на всички места и едновременно “. Той отново следва скудоумната матрица, съгласно която в предишното един американец спасяваше света. Само че този път, с цел да са спазени либерал-глобалистките наредби, в основната роля е към този момент китайска мигрантка на междинна възраст, която единствена на планетата е в положение да избави света.

Естествено, спазени са и другите условия - сценарист и режисьор е китаецът Дан Куан, който живее в Америка. Главната роля се извършва от малайзийка, а в останалите имаме китайка и виетнамец. Няма неприятно, в случай че това бе натурален развой и на феновете в Раковата страна им се показват и други култури. Но в тази ситуация други култури няма. Има същия шаблон, само че напълнен с либерал-глобалистка плънка, с цел да мине лентата през новата цензура на либерал-глобалистите от Давос, та да се снабди с номинация.

 
Източник: flagman.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР