Един от фаворитите на Световното първенство по футбол в Русия

...

Франция с труден успех, видеоповторение донесе дузпа на петлите“

Един от любимците на Световното състезание по футбол в Русия – съставът на Франция, стартира с сложна победа в група „ С “.

В Казан „ петлите “ се постановиха мъчно с 2:1 над тима на Австралия. За първи път технологията за видеоповтореиие (VAR) донесе смяна на съдийско решение на Световно, което в тази ситуация беше в интерес на Франция.

В 55-ата минута Джошуа Рисдън препъна Антоан Гризман в наказателното поле. Съдията Андрес Куня в началото не отсъди углавен удар. При поисканото видеоповторение той видя нарушаването, отсъди дузпа и сподели жълт картон на Рисдън.

Гризман беше безапелационен от наказателния удар и откри резултата.

Само 2 минути по-късно Самюел Юмтити игра с ръка в наказателното поле. Куня отсъди втора дузпа. Капитанът на Австралия Миле Йединак изравни без проблеми.

„ Петлите “ изглеждаха комплицирани след попадението, а представителите на Океания добиха по-високо самочувствие.

Победния гол означи Пол Погба в 81-ата минута. След изстрел на полузащитника на „ Манчестър Юнайтед “ от границата на наказателното поле топката се отби в крайници на бранителя Азис Бехич и влезе във вратата с подла парабола.

В другия мач от тази група довечера от 19:00 часа ще се срещнат съставите на Дания и Перу.
Източник: bnr.bg