Дунав записа второ равенство от началото на сезона, след като

...

Дунав и Берое поделиха точките

" Дунав " записа второ тъждество от началото на сезона, откакто приключи 1:1 на Градския стадион в Русе с " Берое ". Футболистите на русенския отбор демонстрираха огромно предпочитание за игра, само че не съумяха да стигнат до победа.

През първото полувреме мачът бе доста оспорван, като футболистите на " Дунав " бяха по-активни и още в шестата минута имаха опция да открият резултата. Божидар Балджийски насочи удар към вратата на " Берое ", само че Перниш съумя да избие в корнер. При осъществяването на ъгловия удар Ахмед Ахмедов стреля с глава, само че вратарят на " Берое " избави, при което топката се отби и от напречната греда.

В 35-ата минута Борислав Цонев изведе Мартин Камбуров самичък против Станислав Антонов, само че вратарят на " Дунав " избави удара му. Пет минути по-късно " Берое " сътвори бърза контраофанзива, която приключи с попадение във вратата на домакините. Рубен Бригидо изведе Мартин Камбуров, който навлезе в наказателното поле на Дунав и с прецизен диагонален удар означи за 0:1.

В началото на втората част " Дунав " съумя да изравни. В 48-ата минута Борислав Балджийски центрира в наказателното поле, а Ахмед Ахмедов бе прецизен с глава.

В 57-ата минута " Дунав " можеше да обърне резултата в своя изгода. Балджийски напредна и подаде към Иван Коконов, само че неговият шут бе слаб и Перниш мазета. В 72-ата минута Светослав Ковачев центрира в наказателното поле на " Берое ", Ахмедов стреля с глава, само че топката мина над напречната греда и излезе в навън.

В 89-ата минута Мартин Камбуров насочи удар по земя, само че топката попадна право в ръцете на вратаря на Дунав.

Така " Дунав " и " Берое " приключиха наедно, като русенците се изкачиха на 11-о място с 8 точки, а старозагорците са четвърти със 17.

" Дунав " - " Берое " 1:1

0:1 Мартин Камбуров 40

1:1 Ахмед Ахмедов 48

" Дунав ": Станислав Антонов, Георги Динков, Мартин Ковачев, Петър Патев, Божидар Васев, Христо Попадийн (75-Бранимир Костадинов), Иван Коконов, Красимир Станоев, Борислав Балджийски, Ахмед Ахмедов (84-Мухамаду Ндиайе), Светослав Ковачев (90-Деррик Менса)

" Берое ": Душан Перниш, Буомеска Бангна (65-Вандерсон Виана), Александър Цветков, Мартин Камбуров, Борислав Цонев, Иван Бандаловски, Александър Василев, Георги Ангелов, Камен Хаджиев, Рубен Бригидо (70-Милен Желев), Иван Минчев (74-Алфредо Мартинс)
Източник: bnr.bg