Дуисбург. Германският национален отбор не срещна никакви проблеми срещу Исландия

...

Германия започна като Швейцария - два гола за 7 минути в Дуисбург

Дуисбург. Германският народен тим не срещна никакви проблеми против Исландия и реализира удобна домакинска победа с 3:0 в първата си международна подготовка.

Леон Горетцка във втората и Кай Хавертц в седмата минута дадоха стремително начало на дуела, с което срещата замязя като тази сред България и Швейцария по-рано през вечерта. В 56-ата минута правещият най-силния сезон в кариерата си Илкай Гюндоган повиши на 3:0.

Имаше огромна възможност дуелът в Дуисбург да бъде отсрочен, откакто Йонас Хофман от “маншафта ” се оказа притежател на ковид. В последна сметка обаче позитивна се оказа единствено неговата проба и той беше изолиран.

В другите мачове от тази група “J ” Румъния надделя Северна Македония с 3:2 на собствен терен, а Армения завоюва визитата си на Лихтенщайн с 1:0. Още идната неделя Бундестимът ще се изправи против очертаващия се като съперник отбор на Румъния, като срещата ще е в Букурещ.
Източник: focus-news.net