Дубълът на Лудогорец остана на секунди от пълния обрат и

...

Божинов порази дубъла на Лудогорец в последната минута

Дубълът на Лудогорец остана на секунди от цялостния поврат и скъпи три точки при семейството си на Поморие в среща от деветия кръг на Втора професионална лига. Футболистите на Радослав Здравков стигнаха до цялостен поврат от 0:1 до 2:1 и към този момент виждаха по какъв начин записват едвам втората си победа от началото на шампионата, когато гостите стигнаха до точката след късен гол на Любомир Божинов.

Иначе момчетата на Радослав Боянов поведоха в резултата в 39-ата минута с гол на Живко Петков. Малко след подновяването на играта - в 53-ата минута, Иван Йорданов възвърне равенството, а завърналият се след къс престой в елитния Витоша (Бистрица) Ивайло Климентов изведе младите “орли” напред в резултата в 76-ата минута.

Разградчани към този момент виждаха по какъв начин сграбчват трите точки, когато опитният Любомир Божинов се разписа късно в даденото от основния арбитър продължения, с цел да фиксира крайното 2:2. Така Лудогорец 2 остана предпоследен в класирането, със непретенциозен актив от 6 точки. Поморие пък резервира петата си позиция. Тимът на Радо Боянов има 14 точки на сметката си, като е единствено на три от втория Монтана.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

ПРОГРАМАТА НА ЛУДОГОРЕЦ 2

ПРОГРАМАТА НА ПОМОРИЕ
КЛАСИРАНЕТО ВЪВ ВТОРА ЛИГА
ГОЛМАЙСТОРИТЕ В ГРУПАТА Втора лига 9 кръг, понеделник 1 октомври  Лудогорец 2 2:2краен резулат  Поморие