Дубълът на Черно море стартира новия сезон в Трета лига

...

Дубълът на Черно море стартира с победа в Трета лига

Дубълът на Черно море започва новия сезон в Трета лига – Североизточна група с победа. “Моряците ” надиграха Устрем (Дончево) в мач от първия кръг на на стадион “Корабостроител ” под Аспаруховия мост, написа chernomorepfc.bg.

Алекс Йорданов откри резултата в 27-ата минута, а Преслав Статев в 50-ата минута от дузпа изравни. 10 минути по-късно Алекс Йорданов бе съборен в наказателното поле, а Марин Петков не сгреши от бялата точка за 2:1. До края на дуела “моряците ” имаха благоприятни условия за трети гол, само че не съумяха да се възползват от тях по най-хубавия метод. Освен това от Черно море имаха искания за неотсъдена дузпа през втората част.

Трябва да се означи безобразно слабото съдийство в тази среща. Неадекватните отсъждания на основния рефер на дуела вбесяваше футболистите и на двата тима, а най-куриозното бе когато отсъди дузпа през първата част в интерес на Черно море, само че откакто гостуващия отбор го обкръжиха на терена и започнаха да го бутат, анулира решението си.

Срещата под Моста бе следена от треньорът на представителния отбор на Черно море Илиан Илиев и неговите помощници Петър Костадинов и Боян Пейков.

В идващия кръг Черно море гостува на Доростол в Силистра. Мачът е на 21 август от 18 часа.