Дортмунд. Футбол: Отборът на Байер Леверкузен победи Борусия Дортмунд като

...

Байер Леверкузен победи Борусия Дортмунд като гост с 5:2

Дортмунд. Футбол: Отборът на Байер Леверкузен победи Борусия Дортмунд като посетител с 5:2 в мач от 21-ия кръг на немската Бундеслига и понижи дистанцията сред двата куба в челната тройка на краткотрайното класиране.

Двата тима си размениха по един автогол още в първите 20 минути, само че по-късно гостите от Леверкузен означиха още два гола и получиха солидна преднина на почивката. През втората част „ аспирините “ вкараха още два гола, Борусия съумя да върне едно попадение в последните минути на дуела, единствено с цел да направи загубата по-почетна.

След дуела не настъпиха промени в челото на краткотрайното класиране, където води Байерн с 52 точки, следван от Борусия Дортмунд с 43 точки и Байер Леверкузен с 38 точки.