Домакините от Бразилия разгромиха Перу с 5:0 и си осигури

...

Бразилия громи на Копа Америка

Домакините от Бразилия разгромиха Перу с 5:0 и си обезпечи първото място в група „ А “ на шампионата по футбол Копа Америка. Успехът подсигурява на кариоките и място на четвъртфиналите. Каземиро откри с глава още в 12-ата минута, а седем минути по-късно Роберто Фирмино се възползва от неверна на вратаря Педро Гайесе вкара за 2:0. Крилото Евертон направи 3:0 по-късно повече от половин час игра с удар по тревата от левия ъгъл на нападателното поле. Минути преди почивката Дани Алвеш направи 4:0 след извеждащо подаване на Фирмино. В края резервата Уилиан се разписа с изстрел от левия ъгъл на пеналта, а в четвъртата минута на добавеното време Габриел Жезус пропусна противоречива дузпа, която бе отсъдена за нарушаване против него от вратаря Гайесе. Венецуела приключи на второто място и също продължава в елиминациите след 3:1 над Боливия. Дарвин Мачис се разписа два пъти - при започване на двете полувремена, с цел да помогне за триумфа. Той откри резултата още във втората минута, когато засече с глава под гредата чудесно центриране в пеналта от дясно на Роналд Ернандес. Мачис удвои 10 минути след почивката с изстрел от границата на наказателното поле. Леонел Хустиняно понижи в 83-ата минута с шут по тревата също от границата на пеналта, само че три минути по-късно Джоузеф Мартинес подсигурява триумфа на Венецуела с удар с глава след подаване от ляво на Хулио Сотелдо.
Източник: standartnews.com