Джаксън Хол - там, където живеят американските милиардери
Джаксън Хол, в американския щат Уайоминг, е място с дивна и недокосната природа, което е като че ли на края на света. Тъкмо това притегля някои от най-богатите хора в Америка. Но оазисът има и различен, не по-малко значим сексапил.
Брокерът на недвижими парцели Андрю Елът оказва помощ на хората да осъществят фантазията си за ранчо измежду дивата природа в северните елементи на Скалистите планини. При него идват милионери и милиардери, които си търсят съвършено място за отмора посред нищото. А Елът може да им предложи тъкмо такива.
„ В ранчото можете да оседлавате конете си и след това да яздите необезпокоявани в продължение на часове “, хвали той достолепията на една от офертите. Имотът се състои от 120 хектара земя, постройка с няколкостотин квадратни метра жилищна повърхност и къща за посетители с три спални пространства. В парцела могат да се отглеждат безграничен брой коне.
Близо до града, само че измежду девствена природа
Следващият мотив е доста значим за кандидат-купувачите: цената е „ единствено “ 4,6 милиона $. Но като цяло това е същински добра договорка, като се има поради, че една първокласна дървена къща край реката с прелестни условия за лов на риба излиза към 18 милиона $.
Редакцията предлага
Най-голямото преимущество на Джаксън Хол, по думите на брокера, е това, че хем си покрай града, хем си измежду дивата природа. Най-много три пъти в годината обаче изникват подобаващи оферти за продажба на самотно ранчо: единствено 3% от земята в региона е частна благосъстоятелност, останалите 97 % не се продават.
Планини и необятни долини, гори, езера с кристално чисти води, лосове, стада бизони и мечки, а по полята - диви цветя. Мястото е същинска идилия с три ски-зони и два национални парка в непосредствена непосредственост. Един от тях е фамозният парк „ Йелоустоун “.
Нищо чудно, че този регион в северната част на каубойския щат притегля като магнит най-богатите американци. Но те не идват единствено поради дивната природа: „ Това е. Тук хората заплащат най-малък налог върху собствеността, а налог върху общия приход въобще няма “, споделя 28-годишният Бен Уилямсън, който управлява локалното сдружение на природозащитниците в региона на Северните Скалисти планини. Той обаче е срещу това девствената природа да се трансформира в обект за вложения.
Уилямсън счита за неуместно това, че таман този далечен регион има най-високия приход в цялата страна - по повече от 250 000 $ на глава от популацията. В Манхатън, да вземем за пример, той е с близо една трета по-нисък.
Животът на локалните хора стана сложен
Оазис край Скалистите планини
„ Хората, които не спадат към този един % от най-богатите хора в страната, живеят много мъчно “, споделя Уилямсън. Защото през последните години по едно и също време с пазарните цени на първокласните парцели скочиха и наемите. А още повече хора от огромните градове по Източното и Западното крайбрежие се реалокираха да живеят на сходни места. Сега с изключение на мениджъри на хедж-фондове, шефове на компании, кино артисти и актриси започнаха да идват и елементарни чиновници с високи приходи, които работят в „ хоум офис “.
За локалните хора наемите на жилищата в това време станаха прекомерно скъпи. Затова те се изнасят към прилежащите общини, а това ги принуждава да прекосяват планинския проход и да пътуват по един час, с цел да отидат на работа. А натрупа ли се прекомерно доста сняг през зимата, проходът е затворен. Тогава Джаксън Хол, фантазията на доста американски милиардери, остава откъснат от останалия свят в продължение на дни.
*
Вижте и това видео на Дъждовни води:
Загадката с съветските парцели във Финландия
Източник: dw.com
КОМЕНТАРИ