Димитър Кузманов се класира за третия (финален) кръг на квалификациите

...

Димитър Кузманов с втора победа в квалификациите на Уимбълдън

Димитър Кузманов се класира за третия (финален) кръг на квалификациите на шампионата по тенис Уимбълдън.

Във втората си среща Мико се наложи с 6:4, 3:6, 6:4 над Педро Качин от Аржентина, който е №9 в квалификационната скица и №118 в ранглистата на АТП. Срещата продължи 2 часа и 16 минути.

На старта на пресявките Кузманов се наложи над представителя на домакините от Англия Чарлз Брум с 6:3, 7:5.

Българинът проби Качин още в първия гейм и резервира преднината си до края на сета за 6:4. Във втората част Качин проби за 5:3 и изравни сетовете след 6:3. Мико проби първи в третия съдбоносен сет с цел да поведе със 5:3. Качин обаче отговори с рибрейк с цел да понижи изоставането си. При 5:4 Кузманов поведе с 40-15 на сервис на Качин и от първата си опция затвори мача в своя изгода.

За влизане в главната скица Мико ще играе против №207 в света Енцо Куако от Франция.