Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис

...

Кузманов достигна до четвъртфиналите на турнир в Индия

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис за мъже от сериите " Чалънджър " на АТП в Бенгалуру (Индия) с награден фонд 53 120 $.

Кузманов победи във втория кръг №196 в международната класация Александър Мюлер (Франция) с 6-4, 6-1. Срещата продължи 1 час и 28 минути.

Таки Мико се реваншира за загубата си от Мюлер на първия шампионат в Бенгалуру, който се организира преди седмица. В първия кръг Кузманов отстрани поставения под номер 2 в схемата французин Юго Грение с 6:4, 6:3.

Кузманов поведе с 3-0 при започване на срещата, само че позволи връщане на пробива за 3-2. Последваха два нови разменени пробива. Мико нанесе удара си с нов брейк при 5-4 и по този начин завоюва първия сет за 56 минути игра.

Във втората част Кузманов направи серия от пет следващи извоювани гейма и затвори мача с 6-1.

На четвъртфиналите Кузманов ще играе против №228 в международната класация Матиас Бург от Франция.
Източник: trafficnews.bg